május 1, 2023

Ebben a sorozatban olyan embereket mutatok be, akik valami nagy dolgot értek el, és a példájukból, a fejlődésükből te is sokat tanulhatsz. Inspiráló és elgondolkodtató történetek következnek.

 

Nagyon szeretem azokat a történeteket, amelyek azt mutatják be, hogy egyszerű, húsvér fiataloknak hogyan sikerült valami nagyszerű, kimagasló dolgot elérni. Persze a tanulás oldaláról közelítem meg ezeket a sztorikat, mert az mindig ott van minden sikertörténet mögött. Csak nem mindegy, ki mit és hogyan tanult út közben.

Szerintem nagyon inspiráló Demarcsek György története, aki Nyíregyházáról indult, Amerikába került ösztöndíjjal, hogy aztán a Svájcban álommunkát kapjon egy részecskegyorsítónál. Nem elitiskolába járt, ugyanolyan iskolásként kezdte ő is, mint te, kedves olvasó. Hogy miért sikerült mégis ilyen szép karriert befutnia?

Néhány idézet egy vele készült interjúból:

“A fiatal magyar szakember a szakmáját tekintve világ egyik legjobb helyén fog dolgozni, de vajon hogy jutott el idáig egy nyíregyházi néptáncos családból? Ösztöndíjat nyert a legnagyobb magyar startupok vezetői által alapított Bridge Budapesttől, ezáltal egy hónapos szakmai gyakorlatra mehetett San Franciscoba, a UStreamhez. Elmondása szerint ezalatt az idő alatt tanulta meg, hogy

minden hozzáállás kérdése, hogy mi magyarok legtöbbször csak a kifogásokat keressük, közben pedig sokkal több van bennünk, mint amennyit elérünk.

(…)

Mivel nyerted el a BB ösztöndíját?

Az ösztöndíjasok kiválasztásánál a BB különböző módszereket alkalmaz, attól függően, hogy milyen területre jelentkezett az illető. Én például informatikusként fejlesztés területre jelentkeztem, ezért a kiválasztás része volt egy szakmai kvíz is. Négy lépcsőn feleltem meg, küldeni kellett egy rövid, angol nyelvű bemutatkozó videót is, ami elég nagy kihívás volt. Egészen kreatív megoldások is születtek, volt, aki Preziben mutatta be az életét, volt, aki Google Mapsen vezette végig a zsűrit élete fontos állomásain.

Azért választottak ki, mert megfelelő volt a hozzáállásom, és nyitott voltam a tanulásra.”

 

A teljes cikket itt olvashatod.

Érdemes elgondolkodnod, vajon van-e benned elég elszántság, céltudatosság, kitartás, hogy te is ilyen szintű karriert fuss be. A lehetőségek mindenki számára nyitottak, csak hinned kell magadban és mindent megtenned, hogy elérd a célodatMegfelelő hozzáállássalmotivációval és tanulási módszerekkel minden megtanulható – minden elérhető!

Ha neki sikerült, neked is sikerülhet!

 

Ez is érdekelhet

Példaképek 2. – Árvai Péter

Példaképek 2. – Árvai Péter

Árvai Péter üzletember, többek közt a Prezi társalapítója és a Budapest Bridge (fiatal magyar vállalkozók egyesülete) elnöke. Magyar szülők gyerekeként született Svédországban, ott is járt iskolába és egyetemre. De nem ezért került a Példaképek sorozatba, hanem egy...

Példaképek 3. – Halácsy Péter

Példaképek 3. – Halácsy Péter

Halácsy Péter a Prezi társalapítója. A Prezié, akinek a másik alapítójáról már írtam egyszer itt az oldalon. Az a zseniális ezekben az emberekben, hogy mernek és tudnak másként gondolkodni, kilépni a megszokottból és ezzel inspirálni másokat is. És nem utolsó sorban...